Методичний кейс вчителя іноземної мови НУШ
Нормативно-правова база вчителя НУШ. Вчитель Нової української школи -який він? (Лановенко А.О., консультантка ЦПРПП)
Досвід роботи у початковій школі НУШ: практичні поради вчителям іноземних мов, які будуть працювати у 5-х класах НУШ (Херсон В.Б., вчителька англійської мови КЗ «Вінницька початкова школа №5»)
Проєктна робота як засіб розвитку ключових компетентностей НУШ: традиційне та сучасне. Досвід роботи у школі в Німеччині (Горєлова О.М., вчителька англійської мови КЗ «Вінницький ліцей №33»)
https://cprvmr.edu.vn.ua/event/metodichnij-kejs-vchitelya-nozemno-movi-nush-1
Семінар-практикум
молодих учителів англійської мови на тему:
«Нова українська школа. Використання інтерактивних технологій на уроках англійської мови в школі І ступеня»
Місце проведення: КЗ «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 ВМР»
Дата проведення: 25.10.2018 року
Учасники: молоді вчителі англійської мови, які працюють у навчальних закладах міста і мають досвід роботи до 3-х років.
Мета:
v розгляд основних завдань щодо створення освітнього середовища для вивчення англійської мови учнями перших класів в умовах переходу до НУШ;
v формування практичної готовності молодих вчителів використовувати в освітньому процесі інтерактивні технології навчання;
v активізація роботи молодих фахівців із розвитку інтересу учнів до вивчення іноземної мови;
v розвиток умінь у молодих учителів об’єктивно оцінювати результати своєї праці, активізація їхньої творчої професійної діяльності.
Результати проведення семінару-практикуму
Семінар-практикум для молодих вчителів англійської мови було розпочато з проведення «Ранкової зустрічі» вчителем Мургою О. О. Метою цієї інтерактивної вправи було створення колективу, розвиток навичок спілкування та соціальних навичок, а також створення позитивного настрою учасників семінару.
Директор закладу Кучма Н. А. ознайомила присутніх із вчителями кафедри та їхньою системою роботи.
Керівник методичного об’єднання вчителів англійської мови Херсон В. Б. виступила з доповіддю на тему «Нова українська школа. Використання інтерактивних технологій на уроках англійської мови в школі І ступеня». У своїй доповіді вона відмітила, що ефективність навчання залежить від уміння вчителя застосовувати інтерактивні технології, які б спонукали інтерес учнів до навчання. Наголосила про суть інтерактивного навчання, його актуальність і практичну цінність, що характеризується постійною активною взаємодією всіх учасників освітнього процесу.
У теоретичній частині було звернено увагу на те, що розвиток інтересу учнів до вивчення іноземних мов є могутнім фактором розвиваючого впливу на дитину. Використання інтерактивних прийом значно підвищує питому вагу мовленнєвих вправлянь школярів, активізує їхню розумову і пізнавальну діяльність.
Отже, у теоретичній частині було викладено суть інтерактивного навчання на уроках англійської мови, яка полягає у тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної, активної, позитивної взаємодії всіх учнів. Виходячи із вище сказаного, можемо дійти висновку, що завдяки ефекту новизни та оригінальності інтерактивних методів при правильній їх організації зростає інтерес до процесу навчання.
Під час практичної частини семінару вчителі міста, працюючи у групах мали змогу попрактикуватись у використанні інтерактивних технологій з аудіювання та письма на уроках англійської мови в початковій школі. А саме: вчителі англійської мови Варіченко Т. В., Локтенко Т. С. та Саламаткіна І. Р. продемонстрували інтерактивні вправи, які вони використовують на своїх уроках. Групі вчителів, з якою проводилася інтерактивна вправа на тему «My body», було запропоновано створити власного монстра, під час прослуховування тексту. Локтенко Т. С. представила інтерактивну гру «Let᾽s play with phones», де учасникам було запропоновано створити короткі смс-повідомлення з інформацією про себе. Учитель Саламаткіна І. Р. продемонструвала інтерактивний прийом вивчення пісні за допомогою рухів, жестів та фраз.
У практичній частині другої групи учасники семінару оволоділи на практиці найефективнішими технологіями інтерактивного навчання з читання та усного мовлення на уроках англійської мови в початковій школі. Херсон В. Б. провела з учасниками семінару інтерактивну гру «Happy cakes», мета якої полягала у ефективному засвоєнні вивченого лексичного матеріалу з теми «Toys». Увазі вчителів було запропоновано декілька варіантів гри «Magic hive». Вчитель Дацюк О. Ф. разом з присутніми учасниками семінару спробували себе у грі, отримавши нову інформацію та позитивні емоції. Мурга О. О. разом з групою учасників семінару за допомогою інтерактивної вправи «I can see…» відпрацьовувала структуру речення та засвоєння лексичного матеріалу за допомогою елементів ейдетики.
На завершення засідання семінару учасникам було запропоновано перегляд відеоряду фрагментів уроків з використання інтерактивних технологій на уроках англійської мови у початковій школі вчителями закладу.
У ході проведення семінару з’ясовано основні позиції молодих учителів щодо організації освітньої діяльності з використанням інтерактивних технологій, роботи з формування творчих здібностей молодших школярів у процесі вивчення іноземної мови. Учителі кафедри англійської мови показали нові інтерактивні методи і прийоми, які вони використовують у своїй роботі, презентували педагогічний досвід із порушених питань.
За результати проведення семінару-практикуму для молодих вчителів англійської мови було зроблено висновки, що сучасне навколишнє оточення вимагає від людей комунікативності, умінь вільно спілкуватися, грамотно і послідовно висловлювати думки, доводити і відстоювати свою точку зору. Тому в сучасний урок англійської мови більш ніж доцільно будувати, використовуючи інтерактивні технології навчання.
Семінар New Dimensions in Assessment and Learning у Вінницькому педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського
8 червня
Немає коментарів:
Дописати коментар